Schools

Bomonti, Şişli

Sorry. This page is not available in English. You can always contact us for details: info@prowes.net

 

Egitmen: Dai-Sifu Cemil Uylukçu
Ders Gün ve Saatleri:

WingChun Grup Dersleri (Başlangıç ve Her Seviyeye uygun)

Salı - Perşembe: 20.00-21.30

Adres: Advayta Bomonti: Cumhuriyet Mah. Harika Sk. No:4. Divan Residence / Bomonti, Şişli, İstanbul
Telefon: +90-532-353-69-27
E-mail: sifu@cemiluylukcu.com
Web: http://www.prowes.net/ | http://www.cemiluylukcu.com/

Dai-Sifu/Guro Cemil Uylukcu

Dai-Sifu/Guro Cemil Uylukcu

- 1991-1995 Serbest Stil Güreş
- 1995-1997 Muay-Thai, Kick-Boxing
- 1997- halen WingChun Kung-Fu & Escrima

Cemil Uylukçu ’nun (8 Şubat, 1983) WingChun ve Escrima ile tanışması çok genç yaşlarda olmuştur. proWES (profound wingchun escrima systems) Kurucusu ve Baş Antrenörüdür. Özverisi eski ve yeni birçok öğrenciye yol göstermektedir. Savaş sanatları öğretmeye olan tutkusu her zaman hayatına yön veren kuvvetli bir olgu niteliğindedir. Cemil, WingChun stilinde "Sifu", Escrima stilinde "Guro" ünvanlarıyla onurlandırılmıştır.

 

Turkish Wrestling ClubSavaş Sanatları Geçmişi

Eski Güreşçilerden olan babası, oğlunu kendi başarılı adımlarını takip etmeye teşvik etmesiyle Cemil, spor hayatına 1991 yılında Serbest Stil Güreş ile başlamıştır. 1995 yılında arayışları onu Muay-Thai, Kick Boxing eğitimlerine yöneltmiştir. 1997 yılında “WingChun Kung-Fu” ile tanışmış ve etkilenmiştir.

.

Si-hing Yuksel

Si-hing’i (Yüksel Sönmez) ile ilk dersinin tüm hayatını kuvvetle etkileyeceğinin farkında bile değildi. 1997’den 2000’e kadar, Sihing’i ile neredeyse her gün antrenman yaptı. O yıllar Cemil için çok zorluydu, WingChun’u İstanbul’da öğretme sorumluluğu ona bırakıldığında henüz on altı yaşındaydı.

 

.

2000 yılı sonunda WingChun stilindeki ustası Sifu Emin Boztepe ile tanıştı ve özel öğrencisi oldu. 2001-2011 yılları arasında Cemil kariyerini EBMAS organizasyonu altında sürdürdü. Aynı dönem içinde Escrima stilinde GM Rene Latosa’nın özel öğrencisi oldu.

2011 yılında kendi savaş sanatları anlayışını yansıtan “proWES” organizasyonunu kurdu ve halen 15 ülkede 100'ün üzerinde okullarındaki eğitmen ve öğrencilerine, tutkuyla bilgi ve tecrübelerini aktarmak için sene boyunca seyahat ediyor. 

 

Aktörlük & Dövüş Koreografi Tecrübeleri

Cemil halen Türkiye’de çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde dövüş koreografı olarak görev almaktadır. Çalıştığı projelerden bazıları; Son Osmanlı-Yandım Ali, Affedilmeyen, Çok Özel Tim, Mahşer, Sınıf, Görev, Alia, Güz Sancısı, Gece Gündüz, Ayrılık, Ejder Kapanı…